19. BALKANSKO PRVENSTVO ZA KADETE, MLADINCE in MLAJŠE ČLANE

19. BALKANSKO PRVENSTVO ZA KADETE, MLADINCE in MLAJŠE ČLANE

2.12.2018

Med 30. novembrom in 2. decembrom je v Dubrovniku potekalo 19. Balkansko prvenstvo za kadete, mladince in mlajše člane, kjer je nastopilo 843 tekmovalk in tekmovalcev iz 12 držav. Prvenstva na hrvaškem, se je udeležila tudi številčna ekipa Karate Zveze Slovenije, saj lahko na balkanskih prvenstvih državo v posamezni kategoriji zastopajo štirje reprezentanti. Iz našega kluba je slovensko reprezentanco v kategoriji športne borbe kadeti - 57 kg, zastopal Valenčak Miha. V kategorijo  je bilo razvrščenih 34 tekmovalcev iz 12 držav. Po zmagi nad tekmovalcem iz Srbije z rezultatom 1 proti 0, se  je Miha pomeril s   tekmovalcem iz Kosova. To borbo je na žalost izgubil in v nadaljevanju ni več dobil priložnosti v repasažnih borbah. Slovenska reprezentanca se je iz Balkanskega prvenstva vrnila z osmimi osvojenimi medaljami, in sicer eno zlato, dvema srebrnima in petimi bronastimi. Za Miho je bilo to tekmovanje predvsem nabiranje izkušenj na največjih tekmovanjih saj je v kategoriji kadetov šele prvo leto.


Valenčak Miha s člani slovenske reprezentance.
Spletno mesto uporablja piškotke, da lahko razločujemo med obiskovalci in izboljšujemo delovanje strani. Z uporabo strani soglašate z uporabo piškotkov.