2. POKALNA TEKMA KARATE ZVEZE SLOVENIJE

6.10.2018

V soboto, 6.10.2018 je v Žalcu potekala 2. Pokalna tekma KZS, katere se je udeležilo 464 tekmovalcev iz 52 klubov. Oplotniški karateisti so ponovno pokazali dobre rezultate saj so osvojili kar 5 odličij. Naše tekmovalce sta vodila trenerja Jernej Blatnik in Sebastian Kantužer. Najboljše se je odrezal Jelenko Benjamin, ki je v kategoriji kumite dečki -40 kg premagal vse nasprotnike in tako osvojil prvo mesto.V kategoriji kadeti -57kg je oplotniški klub zastopal Valenčak Mihael, ki je vse do finalne borbe premagal vse nasprotnike in v zadnjih trenutkih finala pa za las izgubil proti kolegu iz Trbovelj in dosegel 2. mesto. Hmelak Tibor je po nesrečno izgubljeni borbi v osmini finala premagal vse nasprotnike v repasažnih bojih in tako dosegel odlično tretje mesto. Naši najmlajši borki Alina Jevšenak In Neli Valenčak sta tekmovali v kategoriji kumite malčice -30kg. Obe borki sta v četrtfinalnih bojih izgubili vendar v repasažih pokazali pravo borbenost in obe zasedli 3. mesto.

STATISTIKA IN REZULTATI:

Benjamin Jelenko na 1. mestu